Jak wyciszyć mieszkanie w bloku? Sprawdzone sposoby

2023-04-14 14:42:48

W dzisiejszych czasach zdecydowana większość z nas mieszka w blokach, co dla wielu osób wiąże się z problemami z hałasem. Nie da się ukryć, że są one dosyć powszechne. Huk samochodów na ulicy, hałasujący sąsiedzi czy nawet dźwięki z windy, to tylko niektóre z nich. Jeśli masz dość hałasu w swoim mieszkaniu i chcesz wyciszyć swoje cztery kąty, ten artykuł jest dla Ciebie.

Jak wyciszyć podłogi?

Podłogi są jednym z najważniejszych elementów, które trzeba wyciszyć, aby uzyskać spokojną atmosferę w mieszkaniu. Jednym ze sprawdzonych sposobów jest zastosowanie wykładziny akustycznej lub maty wygłuszającej. Możesz również zastosować specjalną piankę akustyczną pod panelami podłogowymi lub włókno drzewne, aby zapobiec przenoszeniu się dźwięków z jednego mieszkania do drugiego.

Jak wyciszyć ściany?

Aby wyciszyć ściany, najlepiej jest zastosować specjalną matę wygłuszającą lub piankę akustyczną, którą można przykleić do ścian. Możesz również zainwestować w specjalne panele akustyczne, które można zamontować na ścianach, aby uzyskać dodatkową izolację akustyczną.

Jak wyciszyć sufity?

Aby wyciszyć sufity, możesz zastosować specjalne płyty akustyczne, które są przeznaczone do montażu na suficie. Dobrym rozwiązaniem może okazać się również zastosowanie specjalnej maty wygłuszającej lub pianki akustycznej, podobnie jak w przypadku ścian.

Jak wyciszyć drzwi?

Drzwi są jednym z najważniejszych elementów, które trzeba wyciszyć, aby uzyskać spokojną atmosferę w mieszkaniu. Aby to zrobić, możesz zastosować izolację akustyczną, którą przykleja się do drzwi lub zainwestować specjalne drzwi, które zapewniają skuteczną izolację akustyczną, np. drzwi z kolekcji STUDIO. Możesz również zastosować specjalne wygłuszenie drzwi wejściowych, montując na nich specjalne uszczelki akustyczne lub maty wygłuszające. Podobnie możesz postąpić, jeśli chcesz wykonać izolację akustyczną drzwi wewnętrznych.

Jak wyciszyć okna?

Aby wyciszyć okna, możesz zastosować specjalne uszczelki akustyczne, które montuje się na ramie okiennej. Innym rozwiązaniem są specjalne szyby akustyczne, które wyróżniają się wysoką wytrzymałością i skuteczniej tłumią dźwięki z zewnątrz. Dodatkowo możesz wspomóc się zasłonami lub roletami, aby dodatkowo wyciszyć okna.

Najlepsze sposoby na wyciszenie mieszkania w bloku – podsumowanie

Jak widzisz, istnieje wiele sposobów na wyciszenie mieszkania w bloku. Od wyciszenia podłóg i ścian, poprzez sufity i okna, aż po drzwi, istnieją skuteczne sposoby na zapewnienie sobie spokojnej atmosfery w domu. Nie musisz już dłużej cierpieć z powodu hałasu z zewnątrz, wystarczy tylko zastosować kilka prostych rozwiązań, aby zadbać o ciszę i spokój w swoim mieszkaniu.

Ostatnie artykuły